Форма входу

Категорії розділу

Мои статьи [76]

Вибори 2014

Пошук по сайту

Статистика


Онлайн всьго: 1
Гостей: 1
Користувачiв: 0

Цікаво знати





Вівторок, 02.07.2024, 23:59
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Вибір України 2015                                             Україна єдина - единая страна!

Головна | Мій профіль | Вихід

Каталог статей


Головна » Статті » Мои статьи

Технології тернопільських виборів будуть використані на виборах президента
Директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко поділився з інтернет-виданням «Фраза» думкою про вибори в Тернопільську обласну раду, оцінив шанси Віктора Ющенка на перемогу на президентських виборах, і розповів, коли відновиться довіра громадян до банківської системи.

— Чи стали для вас несподіваними результати виборів у Тернопільську обласну раду? Чи може результат, який набрала «Свобода», свідчити про зростання підтримки радикальних політичних сил в суспільстві?

Вибори в Тернополі — подія дуже багатопланова, щоб робити висновки про зростання чиєїсь підтримки. Наприклад, результат БЮТ зумовлений поведінкою самого блоку на цих виборах. Вони заявили, що не братимуть участь у цих виборах, але в бюлетенях БЮТ залишився, тому виборець блоку був дезорієнтований.

Вибори в Тернопільську облраду цікаві не результатом, а саме подіями навколо голосування. Наприклад, багато з того, що відбувалося навколо тернопільських виборів, на жаль, нас чекає і на президентських виборах.

— Що ви маєте на увазі?

Я маю на увазі всі ці скасування виборів, повторні призначення їх, різні судові рішення, непрозоре проведення передвиборної кампанії. Швидше за все, це були апробації технологій на президентські вибори, коли ставки будуть на декілька порядків вищими.

З погляду результатів мені досить складно говорити. Скажімо, результат «Свободи», на мою думку, не є зростанням якихось радикальних настроїв в суспільстві. Зіграв такий чинник як втома громадян від нинішніх політиків. І це незалежно від партійних смаків електорату. Тобто, зараз виникає така модель — «народ проти політиків». Той же Тягнибок вже давно є політиком, але він зараз не представлений у Верховній Раді, і тому люди розглядають його політичну силу як таку собі альтернативу чинної влади. Я упевнений, якби Блок Арсенія Яценюка брав участь в цих виборах, він би набрав дуже багато голосів. Теж саме можна сказати і про інших нових осіб — як-от Анатолій Гриценко. Я не виключаю також і зростання радикальних настроїв. Але не це стало головним у перемозі «Свободи».

— Чим ви можете пояснити високі результати Партії регіонів на тернопільських виборах? Це переорієнтація електорату або використання виборчих технологій?

Щоб можна було б говорити про використання технологій — потрібно за руку зловити під час здійснення правопорушень. Я не можу пояснити такий високий результат Партії регіонів. І наскільки я зрозумів з перших коментарів від представників цієї політичної сили, вони не можуть його пояснити також.

— Центр Разумкова вже робив певні прогнози щодо президентських виборів: хто боротиметься за головне крісло в країні, і чи будуть на цих виборах «темні конячки»?

Будь-який прогноз — характеристика ймовірнісна. Існують різноманітні варіанти розвитку ситуації: можливі спроби і скасувати ці вибори, і внести зміни до Конституції, тим самим зробивши посаду Президента менш значущою, і тоді, звичайно, ситуація буде зовсім іншою.

Поки що можна сказати, що два головні претенденти залишаються — Віктор Янукович та Юлія Тимошенко. Тенденції свідчать, що у них можуть з’явитися конкуренти. Але, можуть і не з’явитися. Головний конкурент Юлії Тимошенко — це економіка. На мою думку, уряд достатньо погано справляється з економічними завданнями.

— А як електорат оцінює діяльність опозиційного політика — Віктора Януковича?

Розумієте, як я раніше і говорив, тепер населення формує позицію — «народ — влада». Тому Віктора Януковича більшість сприймає саме як представника влади. Через це його рейтинг майже такий же, як і у Юлії Тимошенко.

— Якщо президентські вибори відбудуться згідно чинному українському законодавству, чи є у Віктора Ющенка шанс удруге очолити країну?

На практиці, на відміну від теорії, немає нульової або стовідсоткової ймовірності. Тому, сказати, що шансів ніяких не немає — не можна. Але ці шанси просто мізерні, і я б сказав, що це буде диво, якщо Віктор Ющенко при демократичних виборах знову стане президентом.

— Відійдемо від політики. У вашому останньому соціологічному дослідженні була інформація про те, що більше всього люди не довіряють комерційним банкам і Національному банку. Чи зміниться рейтинг довіри до банків після того, як тимчасова адміністрація завершила свою роботу в «Промінвестбанку»?

Люди оцінюють діяльність банків, виходячи не з того, чи є там тимчасова адміністрація, або її немає. Якщо всі вкладники без всяких ускладнень, без всяких затримок коли завгодно зможуть отримати свої гроші, то лише тоді довіра до банків виросте. Довіра до банків повернеться тоді, коли більшість банків зможуть повною мірою виконувати свої зобов’язання перед вкладниками. А якщо, як по наших дослідженнях, понад 10% громадян не можуть отримати з банків свої гроші, то про яку довіру до банківської системи можна говорити.

— Чи впливає курс національної валюти на довіру-недовіру до банківської системи?

Опосередковано впливає. Банківська система не сприймається як щось окреме від загальної фінансової системи, тому великі коливання курсу гривні опосередковано впливають на відношення громадян до банків.



Джерело: http://www.fraza.com.ua/interview/19.03.09/65594.html
Категорія: Мои статьи | Додав: Admin (12.04.2009)
Переглядів: 621 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright MyCorp © 2024