Форма входу

Вибори 2014

Пошук по сайту

Календар

«  Лютий 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Статистика


Онлайн всьго: 9
Гостей: 9
Користувачiв: 0

Цікаво знати





Понеділок, 24.06.2024, 15:09
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Вибір України 2015                                             Україна єдина - единая страна!

Головна | Мій профіль | Вихід

Головна » 2010 » Лютий » 12 » Прем'єр-міністр не збирається у відставку і пропонує державні дотації олігархам, які ... підтримують її політичного опонента
Прем'єр-міністр не збирається у відставку і пропонує державні дотації олігархам, які ... підтримують її політичного опонента
22:18

    Учора переможена в президентській гонці кандидатка Юлія Тимошенко несподівано для всіх таки повернулася до виконання обов'язків прем'єр-міністра. Засідання уряду, що має відбутися в середу і яке скасували без жодних пояснень, вирішено було без зайвого шуму провести в четвер - коли на цей захід менше сподівалася преса.

   Напередодні найближчий соратник Тимошенко, перший віце-прем'єр Олександр Турчинов заявив, що Юлія Володимирівна у відставку не збирається. Але оскільки своє політичне майбутнє леді Ю ще не визначила, то й коментувати результати виборів вчора не захотіла. Втім, побудувавши свою промову лише на конструктиві, повністю відмовитися від політики Тимошенко не змогла. Глава уряду наказала своїм міністрам ретельно контролювати своєчасну виплату соціальних платежів, а особливо 20-відсоткову надбавку за стаж. Часу на виконання - менше тижня, тобто до наступного засідання. 


   Втім, це був лише вступ. Прем'єр-міністр шалено обурилася позицією фракції Партії регіонів у Верховній Раді, яка напередодні не підтримала закон про підвищення соціальних стандартів. «Янукович і його фракція лише два голоси дали - і вже сьогодні очевидно, що ніхто ніяких соціальних стандартів не збирався підвищувати. Це були просто передвиборчі піар-технології. Людям потрібно трошечки враховувати це у подальших політичних визначеннях », - з образою в голосі сказала Юлія Тимошенко. 

    Новиною дня, за задумом прем'єра, повинно було стати повідомлення про зростання ВВП в аграрному комплексі на 5%. «Криза в аграрному секторі вже точно завершилася», - сказала Юлія Володимирівна. Але, на думку експертів, минулорічне рекордне падіння дає підставу нині регулярно говорити про зростання. Як би погано не хазяйнувала країна порівняно з минулим роком, це буде плюс. Втім, уряд оголосив свої прогнози на 2010 рік. Передбачається, що селяни повинні зібрати 43,5 тонни зерна, виробити три мільйони тонн м'яса і одинадцять - молока. 

    Про гострої проблеми галузі, викликаної фактичною відсутністю кредитування АПК, урядові чиновники делікатно промовчали. Банківський сектор селян практично не кредитує, а створення спеціалізованого селянського банку повисло в повітрі. Зате Юлія Тимошенко дозволила Аграрному фонду здійснювати закупівлю зерна за надану державну позику в рамках режиму державних заставних закупівель зерна. 
   У січні аналітики зафіксували зростання виробництва в металургії. Прем'єр цей факт не просто констатувала, але і вирішила піти значно далі. Тобто продовжити меморандум про взаємодію між підприємствами гірничо-металургійного комплексу і хімічної промисловості. Цей документ надає галузі суттєві пільги, зокрема дозволяє користуватися дешевими енергоносіями та отримувати пільги на залізничні перевезення. Більшість експертів вважають такі послаблення шкідливими для економіки держави, оскільки держбюджет не має відповідних коштів на дотації, а покривати витрати металургів коштами «Нафтогазу» зараз вже неможливо не тільки через фінансову неспроможність цієї компанії. Не вдаючись до реформ в паливній сфері, Україна йде на конфлікт з Міжнародним валютним фондом, від співпраці з яким зараз у нашій державі багато що залежить. МВФ регулярно нагадує офіційному Києву про свою позицію, а вчора про необхідність виконувати вимоги Фонду нам нагадав європейський комісар з питань зовнішньої політики та європейської політики сусідства Штефан Фюле. 

    Виконання меморандуму таїть у собі ще один делікатний нюанс: власниками підприємств ГМК є приватний капітал, а структури, які оплачують пільги, - державні. Тобто де-факто уряд фінансує прибутки олігархів. А враховуючи, що абсолютна більшість з них вважається лояльними до нинішнього переможцеві президентської гонки, цілком імовірно, що Юлія Володимирівна, таким чином, намагається зробити великому капіталу пропозицію, від якої неможливо відмовитися. А така підтримка, якщо все вдасться, на сьогодні ще Прем'єр-міністра може бути досить відчутною. Тим більше, що подавати у відставку нинішній керівник уряду не планує ...

А ТИМ ЧАСОМ ...

Чиста виручка - мінус 58 мільйонів
Фонд державного майна України затвердив перелік держмайна групи А, запланованого до приватизації в нинішньому році. Активніше має відбутися процес роздержавлення в Закарпатті: власника повинні знайти аж чотири підприємства. В інших регіонах цифра і того менше.
Втім, уже в березні повинен відбутися аукціон з продажу скандально відомого «Луганськтепловозу», який три роки тому намагався придбати російський «Трансмашхолдинг». На цей раз будуть торгувати 76 відсотками акцій, а найбільш імовірним покупцем є ... той самий «Трансмашхолдинг». Представник російської компанії вже заявив, що минула невдача їх не лякає, тим більше що операція їм нічого не буде коштувати. Навіть навпаки, ФДМУ має ще компенсувати росіянам 58 млн. доларів за повернені акції.

Переглядів: 426 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright MyCorp © 2024