Форма входу

Вибори 2014

Пошук по сайту

Календар

«  Квітень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Статистика


Онлайн всьго: 8
Гостей: 8
Користувачiв: 0

Цікаво знати





Понеділок, 24.06.2024, 15:11
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Вибір України 2015                                             Україна єдина - единая страна!

Головна | Мій профіль | Вихід

Головна » 2009 » Квітень » 29 » Хто може стати новою третьою силою на майбутніх парламентських виборах?
Хто може стати новою третьою силою на майбутніх парламентських виборах?
22:19

Поки старі політичні бренди відчувають труднощі в звязку з втомою суспільства від безкінечної боротьби, у нових політичних сил, що очолять не такі залайоджені обличчя є шанс протиснутись вперед. Нижче пропоную оглянути можливі варіанти конкурентів "стариків", і самостійно вирішити, кого будете підтримувати на наступних виборах.

ПРОЛЕТАРІЇ 

Хто сьогодні точно на коні серед всіх старих і добре відомих політичних брендів, так це хіба що комуністи. 

Вперше за останні десятиліття у них з′явилась реальна можливість повернутися до анти буржуазної та класової риторики не тільки на внутрішньому, але й на зовнішньому ринку. 

Адже те, що відбувається не тільки з українською, але й з провідними економіками світу, обов′язково призведе до поповнення лав червоного електорату. 

Кожний другий звільнений з заводу внаслідок зупинки промисловості робітник - може стати якщо не виборцем лівих партій, то їхнім симпатиком так точно. 

А чи трансформується ця симпатія у проставлену в бюлетені галочку залежатиме виключно від здібностей і традиційних, і нових вождів - носіїв лівої ідеї. 

В усякому разі зовнішня рекламна кампанія соціалістів ніби воскрешає із політичного небуття сивочолого Олександра Мороза. 

"Союз лівих сил" зухвалого Василя Волги ніби й претендує на нове слово в лівій ідеології, але поки виглядає доволі сирим і кволим проектом із розмитою ідентифікацією. 

ПСПУ навряд чи коли-небудь вирветься із тенет власного маргінесу, а от єдина парламентська ліва сила - КПУ, навпаки, має шанс збільшити політичну потужність. 

Якщо раніше на своїх закритих з′їздах комуністи серйозно чухали потилиці у пошуках нових ідей, технологій і навіть лідерів, то сьогодні їм і робити нічого не треба. Криза все сама за них зробить. 

ВУНДЕРКІНД 

Серед всіх претендентів на роль третьої сили Арсеній Яценюк відразу після відставки з посади голови ВР виглядав найпривабливіше. 

Ще б пак: філігранне диригування сесійним залом розірваним внутрішніми суперечками заради бодай якогось реального голосування, ораторське мистецтво вкупі із почуттям гумору, знання регламенту і принциповість у виконанні домовленостей. 

А ще – молодість, неспівмірна із досвідом набутим на різних державних посадах за останні роки. 

Але з іншого боку - повна відсутність бодай обрисів майбутньої організаційної структури, не кажучи все про партійну, здатну хоча б порозносити листівки по квартирах під час кампанії. 

Яценюк обіцяв яскраву презентацію власного політичного проекту за місяць після своєї відставки. 

У чергу за інвестиціями у молоду обдарованість української політики вже почали вишукуватися олігархи. 

Технологи придумали навіть ідеологічні рамки для нового політичного проекту Арсенія Яценюка - лібералізм із жорстким державним регулюванням. Але чи то зникнення з щоденного телеефіру дається взнаки, чи то криза зменшила запал інвесторів Яценюка, але презентація проекту вочевидь пробуксовує. 

Подейкують, правда, що Віктор Пінчук, один з претендентів на роль головного куратора політичної кар′єри екс-спікера, вже виписав підопічному гувернерів з Європи - технологів-творців перемоги Ніколя Саркозі у Франції. 

У будь-якому разі Арсеній Яценюк - це занадто перспективна конячка аби кинути її підготовку до нового політичного забігу на півдорозі. Хай навіть і у кризові часи. На овес і сіно точно нашкребуть. 

До речі, "власник заводів, газет, пароходів" вважає, щоб пристяжним до пари Яценюкові йшов справжній важковаговик. Щоправда поки що у спорті, а не у політиці. 

НОКАУТЕР 

Отже останнім часом все комфортніше в тісній компанії із Яценюком почувається і Віталій Кличко. 

Людина-гора здатна своїми зовнішніми даними і здобутими в боксі поясами прикрасити будь-який партійний список, після повернення собі чемпіонського титулу остаточно переконалася: простір, що чітко обмежується канатами рингу, йому набагато миліший за середовище, окреслене політичними шорами. 

Чемпіон не став політиком і вже ніколи не стане. 

Але це зовсім не означає, що він не хоче і не буде займати провідних позицій у якій-небудь політичній силі всеукраїнського рівня. 

Відчуйте різницю: Кличкові зовсім не потрібно бути знавцем підкилимних інтриг, організатором партійної роботи чи центром прийняття кулуарних рішень. 

Йому взагалі не хочеться приймати жодних рішень, а хочеться просто бути Кличком при популярній політичній силі. 

Просто чемпіону треба створити такі комфортні умови, коли його політична кар′єра не тільки би не заважала спортивній, але й приносила реальні бонуси від його членства у партії чи блоці. 

Насправді наявність Кличка у першій п′ятірці автоматично додає кілька відсотків списку. Так хто кому ще більше винен - Кличко союзникам, чи вони йому? 

Тим паче хто - хто, а Кличко так точно заробляє свої кілька мільйонів потом і кров′ю, щоб потім бездумно розтринькувати їх на фінансування політичних проектів. Хай навіть і за своєю власною участю. 

Реальний капітал чемпіона - це він сам. Щоправда ліквідний він до тих пір, поки Кличко - чемпіон. 

Тим паче, що один з фінансистів його блоку Лев Парцхаладзе зараз переживатиме м′яко кажучи не найкращі часи. Поза ти і без майбутніх перемог у спорті брати вже вписали сімейне суто українське прізвище в історію світового спорту. 

Так, що це ви мене повинні умовляти, а не я вас - приблизно такою логікою послуговується Віталій Кличко, виторговуючи у політичних переговорах комфортну для себе роль в омріяній третій силі. 

КОСМОС 


Блок Черновецького, який здобув повну й остаточну перемогу в столиці, вже почав гострити лижі для забігу на всеукраїнську дистанцію. 

Але сила київського голови водночас є і його найслабшим місцем - чітка обмеженість ареалу проживання популяції його прихильників міською смугою Києва. Чи навіть його лівобережжям. 

Аби розширити електоральну територію Леонід Черновецький останнім часом, не шкодуючи гаманця свого, просто-таки оселився в прямоефірних студіях головних політичних ТБ-проектів. 

А ще із заздрісною регулярністю підгодовує падких на епатаж журналістів публічними вилазками на кшталт гонитви на новенькому Ролс-Ройсі ціною в 1 мільйон доларів за обідраними безпритульними з бідніших регіонів, що підгодовуються на столичному вокзалі. 

Такі інформаційні приводи захочеш - не проігноруєш. 

В усякому разі Черновецький незважаючи на критику своїх ораторських здібностей опонентами, міцно зайняв свої місце серед найпопулярніших ТБ - персонажів української політики і всерйоз розраховує скласти зі своєю Християнсько-ліберальною партією компанію якій не будь політичній силі другого ешелону із розвинутою інфраструктурою в регіонах. 

Що може серйозно завадити росту його популярності серед його електорату - найбідніших, то це масове відключення гарячої води. 

ПОЛКОВОДЕЦЬ 

Анатолій Гриценко у форматі третьої сили міг би претендувати на роль мозкового центру в статусі начальника Генерального штабу. 

Але голова парламентського Комітету з нацбезпеки й оборони у першому підході до снаряду вже закинув його на майже недосяжну висоту - чітко заявив про свої президентські амбіції із настільки великими конституційними повноваженнями, що їм міг би позаздрити навіть президент Кучма. 

Поза тим незаплямована репутація, системне мислення, чітке розуміння проблем національної безпеки і специфіки роботи силових органів, міцна експертна база (Центр Разумкова) залишаються тими активами Гриценка, яким він розраховує застовпити за собою роль центральної фігури у майбутній третій силі. 

У пасивах Гриценка, як і в Яценюка - відсутність вже діючої структури в регіонах здатних на роботу "в полі". 

*** 

Саме попит на нових лідерів буде у найближчі кризові місяці головним трендом політичного сезону. 

Яку б нову коаліцію не створили у парламенті, очевидна дедалі більша втома суспільства від тих партій і блоків, які останні чотири - п′ять років посідали провідні ролі в українській політиці: Партія Регіонів, Блок Юлії Тимошенко і блок "Наша Україна-Народна Самооборона". 

Це саме вони вкупі із президентом Ющенком своїми нескінченними конфліктами, примиреннями, розводками і "підставками" вже викликають стійкий нудотний рефлекс від власних ТБ-чвар. 

Це саме вони, спричинили розпад коаліції. Зрештою, це саме вони прогавили кризу. Якщо хтось забув, то вже тиждень як ЦВК мала би рахувати результати чергових позачергових парламентських виборів в Україні. 


за Українською Правдою, та матеріалом Артема Шевченка, автора і ведучого програми "Агенти впливу", канал НТН

Переглядів: 884 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright MyCorp © 2024